Automatická závlaha na Vaší zahradě? Proč ne?

Zalévání zahrady a kropení trávníku jistě může mnoho lidí považovat za příjemnou relaxaci. Avšak v období sucha, kdy je třeba kropit i každý den, se tato zábava rychle mění v nenáviděnou nutnost. A když navíc plánujete dovolenou mimo domov, otázka dostatečného zavlažení záhonů může odjezd řádně znepříjemnit. K cestovní horečce se přidá nervózní sledování předpovědi počasí, po němž nutně následuje angažování zbytku rodiny či sousedů do péče o žíznivý porost.

Strachu z uschnutí oblíbených rostlin se dá přitom snadno předejít instalací automatické závlahy. Ta už dávno není finančně nedostupným přepychem, naopak ceny jednotlivých komponent v posledních letech výrazně klesly. 

Instalace automatické závlahy má kromě úspory času mnoho dalších nesporných výhod. Zvlášť vzhledem k současným změnám klimatu. Výrazné výkyvy počasí totiž dokazují, že nelze spoléhat na pravidelný déšť už ani během jara a podzimu.

Největší výhodou automatické závlahy je tedy pravidelný přísun potřebného množství vody nejen rostlinám, ale i například trávníku. Systém zahrnuje výsuvné postřikovače i kapkovací hadice, které zajistí přesně požadovaný objem vody konkrétním rostlinám. Zavlažovací hadice jsou přitom v záhonech umístěny téměř neviditelně pod přirozenou vrstvou mulčovací kůry. Celý systém se pak pohodlně ovládá  jen přes řídící jednotku umístěnou na fasádě domu či zahradního domku.Automatická závlaha přispívá především k rychlému vývoji zahrady v prvních fázích po výsadbě, kdy je časté zalévání nezbytné. Snadno ji lze ale nainstalovat i do zahrady už vzrostlé a to díky jednoduchému systému a lá lego. 

Základním předpokladem pro instalaci automatické závlahy je kvalitní zdroj vody, zajišťující dostatečný průtok a tlak. Kohoutek na fasádě zpravidla nestačí.


Možné zdroje vody

  • vodovodní řád, 
  • studna , 
  • dešťová jímka.

S celou problematikou automatického zavlažování jsme Vám schopni pomoci od samotného návrhu a až po její realizaci. Používáme profesionální systém Hunter jejihož největší předností je záruka dlouhověkosti na rozdíl od hoby systému prodávaných v běžných obchodech.

© 2019, Všechny práva vyhrazena JAMI Gardens s. r. o. Vytvořilo 4every1 s.r.o.